plende

  Rezerwacja 533 633 182  Opłać e-zezwolenie

 
  • S4

Ważna informacja

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, w trosce o bezpieczeństwo Odwiedzających oraz personelu punktu informacji turystycznej, prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

  1. Po wejściu należy zdezynfekować ręce płynem znajdującym się przy drzwiach wejściowych.
  2. Wymagane jest noszenie ochrony ust i nosa i rękawiczek ochronnych.
  3. W lokalu może przebywać jednorazowo maksymalnie … osób (zgodnie z aktualnym rozporządzeniem).
  4. Nie wolno przekraczać wyznaczonej linii podczas obsługi.
  5. Należy zachować 2 metry odstępu w kolejce.
  6. Po obsłużeniu, należy opuścić lokal.

Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę. Życzymy miłego i bezpiecznego pobytu w naszym ośrodku.

Okręg PZW z/s w Opolu informuje, iż z uwagi na sytuację epidemiologiczną, wstęp na teren Ośrodka Wędkarsko-Turystycznego Rybaczówka w Turawie, od dnia 17 maja br., możliwy będzie w godzinach od 5.00 do 20.00 dla osób slipujących i cumujących łodzie oraz inny sprzęt pływający i osób zakwaterowanych. Ponadto zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej w domkach i pokojach Ośrodka.

Na ośrodku można wykupić zezwolenie na połów ryb.

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego informuje o zakończeniu prac dot. Przebudowy Domu Rybaka z rozbudową o wiatę na terenie Ośrodka Wędkarsko-Turystycznego „Rybaczówka” w Turawie.

Celem inwestycji był Rozwój działalności turystycznej poprzez przebudowę Domu Rybaka na terenie Ośrodka Wędkarsko-Turystycznego „Rybaczówka” w Turawie.

Inwestycja zrealizowana została w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4.

W ramach inwestycji całościowo przebudowano Dom Rybaka oraz wykonano wiatę i altanę ogniskową.

W przebudowanym budynku znajdują się: pomieszczenia biurowe do obsługi wędkarzy, sala szkoleniowa z zapleczem kuchennym, pomieszczenia Społecznej Straży Rybackiej oraz ogólnodostępne toalety. 

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego zs. w Opolu na realizację inwestycji uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w wysokości 200 000,00 zł, za pośrednictwem Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Opolszczyzna.

Zrealizowana inwestycja to kolejny etap modernizacji ośrodka nad zbiornikiem turawskim.

Mamy nadzieję, że zrealizowana inwestycja zachęci wszystkich wędkarzy do odwiedzin OWT „Rybaczówka” w Turawie.

Obecnie Okręg PZW zlecił opracowanie projektu architektoniczno-urbanistycznego Ośrodka Wędkarsko-Turystycznego „Rybaczówka” w Turawie, zawierającego: nowy układ komunikacyjny, drogi, chodniki, pomosty, parkingi dla samochodów osobowych, camperów, rowerów, aranżację zadaszenia domków letniskowych i terenu wokół nich, budynek gospodarczy wraz z patroszalnią, nowe domki letniskowe, małą architekturę, plac zabaw itp.

Celem projektu jest kompleksowe zagospodarowanie terenu ośrodka podporządkowane opracowywanemu miejscowemu planu zagospodarowania przestrzennego, walorom przyrodniczo – krajobrazowym, wymogom Okręgu PZW, a przede wszystkim komfortowi osób korzystających z ośrodka: WĘDKARZOM I ICH RODZINOM.

Copyright © Rybaczówka Turawa

Stworzone przez Intratnie.pl