plende

  Rezerwacja 533 633 182  Opłać e-zezwolenie

 

Główną atrakcję bez wątpienia stanowią Jeziora Turawskie, które wraz z malowniczymi okolicami tworzą wymarzone miejsce na wakacje. Rozległa tafla wody okolona zielenią sosnowych borów, piaszczyste plaże, szum łagodnych fal i  biel żagli – by je znaleźć, nie musimy wcale wybierać się aż na pojezierza w  północnej części Polski.

W Turawie, niewielkiej miejscowości nad Małą Panwią, zaledwie 15 km na północny wschód od Opola, odnajdziemy kilka większych i mniejszych akwenów, zwanych łącznie Jeziorami Turawskimi. Wędrując leśnymi ścieżkami, duktami i drogami, możemy przemierzać pośród szumiących drzew wiele kilometrów – zarówno pieszo, jak i na rowerze czy konno.

Lasy obfitują w grzyby oraz owoce: maliny, jagody i inne, a wędrówkę urozmaicić można obserwacją ptaków oraz leśnych zwierząt. Amatorów obserwacji ptaków na pewno zainteresują też rozległe szuwary na brzegach jezior oraz liczne śródleśne stawy rybne – jedna z głównych w regionie ostoi ptaków wodno-błotnych.

Poznając okolice Turawy i  Jezior Turawskich, warto zwiedzić też kilka interesujących zabytków, ukrytych w niewielkich, spokojnych wsiach. Wśród nich wyróżnia się okazały pałac w Turawie, barokowy kościół w Kotorzu Wielkim oraz drewniane świątynie w Zakrzowie Turawskim oraz Bierdzanach.

Nad Jeziorami Turawskimi warto zatrzymać się na nieco dłużej i  wyruszyć na ciekawe wycieczki. Można stąd pieszo dostać się do Opola, by zwiedzić zabytki stolicy województwa, można udać się w górę doliny Małej Panwi. Rzeka ta jest pięknym szlakiem kajakowym, zaś pośród leżących nad nią miejscowości odnajdziemy m.in. Krasiejów. To właśnie tam po raz pierwszy na terenie Polski odkryto fragmenty szkieletu dinozaura. W miejscu wykopalisk utworzono przyciągający turystów z  całego kraju park rozrywki: Jura Park z modelami ogromnych, prehistorycznych gadów. 

Ośrodek Wędkarsko - Turystyczny w Turawie, popularnie zwany Rybaczówką położony jest na północnym brzegu Jeziora Turawskiego na cyplu wrzynającym się w wody jeziora. Aby dojechać do Ośrodka z Opola kierujemy się początkowo na Kluczbork. Za miejscowością Zawada, na rondzie skręcamy w prawo na Turawę, a z Turawy jedziemy w kierunku Kadłuba Turawskiego. Około 2 km za Turawą wypatrujemy po prawej stronie tablicy informującej o Ośrodku. Skręcamy w drogę biegnącą wzdłuż wału, która na jego szczycie biegnie w lewo na cypel. Jeszcze jakieś trzysta metrów i jesteśmy przed bramą Rybaczówki.

Piękne otoczenie, dużo zieleni i bliskość wody sprawiają, że ośrodek ten stanowi nie tylko świetną bazę wypadową na ryby dla każdego wędkarza, ale jest też miejscem, gdzie odpocząć można całą rodziną. Oferuje on bowiem miejsca noclegowe w czterosobowych drewnianych domkach, jak również pokoje gościnne w domu typu "Góral" oraz jeden rodzinny, bardzo przestronny domek typu "Mikołajki". Na miejscu znajdują się oczywiście miejsca parkingowe dla gości Ośrodka.

Ośrodek dysponuje także wiosłowymi łodziami wędkarskimi do wypożyczenia oraz miejscem do całorocznego składowania łodzi prywatnych.

Miejsca noclegowe oferujemy również w części hotelowej Ośrodka Zarybieniowego w Poliwodzie. Szczegóły w zakładce "Poliwoda"

Dla członków Polskiego Związku Wędkarskiego odznaczonych medalem "Za zasługi dla wędkarstwa opolskiego" część usług obejmuje 50% zniżka (szczegóły w cennikach).

Copyright © Rybaczówka Turawa

Stworzone przez Intratnie.pl